آخرین بروز رسانی قیمت ها 1403/03/08 سه شنبه
سبد خرید

بی شک تمامی گل و گیاهانی که در اطراف ما وجود دارد دارای زیبایی های منحصر به فردی هستند که تمامی این زیبایی ها مختص به خود گیاه می باشد.
اما تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که آیا گل و گیاهی وجود دارد که در دنیا لقب زیبا ترین گل را به خود اختصاص داده باشد؟
همان طور که می دانید گیاهان و گل ها به دلیل داشتن عطر، رنگ های بی نظیر و شکل ظاهری فوق العاده جذاب همیشه خاص و دل نشین هستند.
بی شک یکی از شگفتی های دنیا وجود گل های زیبا و منحصر به فرد می باشد اما برخی از این گیاهان به دلیل داشتن رنگ های کم یاب شکل ظاهری بی نظیر در دسته ی زیبا ترین گل و گیاهان قرار گرفته اند.
برخی از این گل ها و گیاهان خاص و کم نظیر در ایران رشد می کنند و در کشور های دیگر نیز از این نوع گیاهان خاص وجود دارد.
برخی از این گیاهان را می تواند در خانه و آپارتمان نگه داری کرد و برخی از آن ها متعلق به فضای سبز می باشند. اگر دوست دارید با این گیاهان آشنا شوید و آن ها را بیش تر بشناسید بهتر است ما را تا پایان همراهی نمایید.

                       

    شکوفه گیلاس در ژاپن
پیشنهاد می کنیم اگر شرایط سفر دارید برای دیدن شکوفه های زیبای گیلاس به ژاپن سفر کنید.
در فستیوال شکوفه های گیلاس که در واشنگتن است در سال نزدیک به 3000 درخت گیلاس را که با شکوفه های بی نظیرش برای مردم به نمایش گذاشته می شود.
نمایش این شکوفه های خارق العاده یاد آور رویدادی مهم در آمریکا به شمار می رود که این رویداد در 27 مارس سال 1913 شکل گرفت در آن زمان شهردار توکیو که یوکیو اوزاکی نام داشت برای استحکام بخشیدن به دوستی میان دو کشور درختان گیلاس را از طرف کشور ژاپن به ایالات متحده هدیه داد.
شاید برای شما سوال پیش بیاید که چرا نام این شکوفه ها در کنار سایر زیبا ترین گل و گیاهان جهان قرار گرفته است؟!
در این میان دلیلی که موجب شده شکوفه های گیلاس در میان مردم محبوب شود زیبایی چشم نواز آن ها می باشد که در ژاپن یکی از محبوب ترین درختان نیز به حساب می آید که در این کشور نیز ساکورا به معنای شکوفه گیلاس می باشد.
شکوفه های گیلاس در ژاپن به رنگ های سفید و صورتی هستند که نماد از راه رسیدن فصل بهار را برای مردم ژاپن تداعی می کند این شکوفه های زیبا حدودا 10 الی 14 روز بر روی شاخه ها باقی می مانند.
در میان ژاپنی ها شکوفه های گیلاس دارای اهمیت خاصی می باشند و این شکوفه ها برای مردم نشان دهنده شروع شدن زیبایی های زندگی می باشد.

                      

    قلب خونین
همیشه نماد عشق و محبت در میان تمامی مردم قلب بوده است. حال گیاهی را تصور کنید که در گوشه ای از حیاط خانه شما دارای چند قلب صورتی و سفید رنگ باشد قطعا این قلب های زیبا نشانه عشق می باشد.
این گل که گل برگ های آن شبیه به قلب است گل قلب خونین نام دارد که در کل جهان توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است و در دسته زیبا ترین گل و گیاهان جای گرفته است.
گل قلب خونین در مکان های سرد و مرطوب و در فصل بهار شروع به رشد کردن می کند اگر رشد این گل تکمیل شود می تواند حدود 22 عدد گل شبیه به قلب را بر روی هر یک از ساقه های خود داشته باشد.
گل های قلب خونین دارای چند رنگ می باشد که اصلی ترین آن ها رنگ های صورتی سفید و قرمز و زرد هستند که جذابیت این رنگ ها نسبت به سایر رنگ های گل خونین بیش تر می باشد.
اما در گل خونین گل برگ هایی که به رنگ سفید هستند و نوک هر گل برگ دارای رنگ های صورتی است بسیار جذاب تر از بقیه نمایان می شوند.
دلیل نام گذاری این گل به گل خونین چیست؟ شاید سوال بسیاری از شما باشد؛ بهتر است بدانید که در مناطقی که این گل ها رشد می کنند رطوبت زیادی موجود است و قطرات کوچک آب که بر روی گل برگ گل خونین می نشیند کاملا شبیه به قلبی می شود که خون از آن چکه می کند و دلیل اصلی نام گذاری این گل همین می باشد.

                    

    گل پرنده بهشتی
پرنده بهشتی یکی از گل هایی می باشد که از عجایب طبیعت است که ریشه این گل به آفریقای جنوبی باز می گردد.
این گل همانند پرنده ای است که در حال پرواز کردن می باشد به همین دلیل است که نام این گل زیبا را پرنده بهشتی نامیده اند.
در میان پرندگان نیز یک نوع پرنده وجود دارد که شبیه به گل پرنده بهشتی می باشد و زیبایی این دو کاملا شبیه به هم است.
گل پرنده بهشتی دارای 6 کاس برگ می باشد که سه تا از آن ها به رنگ آبی و سه تا دیگر آن نیز به رنگ نارنجی می باشند.
برگ های گل پرنده بهشتی بسیار بلند و سبز رنگ هستند که ترکیب این رنگ های زیبا گلی شبیه به یک پرنده را شکل می دهد که نماد زیبایی بهشت است.
رشد گل پرنده بهشتی در فضای باز صورت می گیرد و بعد از خشک شدن گل ها باید ساقه این گیاه را جدا کرد تا برای رشد دوباره بتواند آماده شود.

             


    گل کوکب یا دالیا
یکی از زیبا ترین گل و گیاهان جهان دالیا گل یا کوکب نام دارد که دارای اندازه های مختلف هستند این گل در رنگ های بسیار زیادی رشد می کند و در میان گیاهان جایگاه ویژه ای دارد.
گل دالیا 45 گونه مختلف دارد که می توان در سراسر دنیا از گونه های مختلف این گل را یافت کرد.
اندازه گل کوکب از 3 سانتی متر تا 60 سانتی متر می باشد این گل را می توانید در هر رنگی که تصور می کنید بیابید تنها رنگی که در گل کوکب وجود ندارد رنگ آبی می باشد.
رشد گل دالیا از اواسط فصل تابستان شروع شده و تا فصل سرما می توان سر سبزی این گل را تماشا کرد بعد از خشکیده شدن گل دالیا در فصل سرما باید ساقه گل را برید تا بتواند در تابستان دوباره جوانه بزند.

            


    گل نیلوفر آبی
در میان گل ها نیز ملکه وجود دارد که این سمت به گل نیلوفر آبی اختصاص یافته است.
شما می توانید در کل دنیا حدود 75 نوع گل نیلوفر آبی را بیابید.
رشد این گل تنها در مکان هایی شکل می گیرد که آب شیرین وجود داشته باشد.
بیش تر در کنار برکه هایی که آب آن ها کم عمق است می توانید گل نیلوفر آبی ببینید.
گل نیلوفر آبی محیط برکه را برای زندگی ماهی ها متعادل می کند و با متعادل کردن دمای آب اکوسیستم را برای زندگی ماهی ها و سایر آبزیان حفظ می کند.
گل نیلوفر آبی را در فصل بهار و پاییز می توان دید گل برگ و برگ های گل نیلوفر آبی روی سطح آب قرار گرفته اند و یک ساقه بسیار بلند از گل به کف برکه متصل شده است.
ملکه نیلوفر آبی در هنگام صبح گل های خود را باز می کند و در هنگام عصر بسته می شوند رنگ های این گل زیبا صورتی، نارنجی، آبی، زرد و بنفش می باشد.


    لاله مردابی یا گل لوتوس
احتمال دارد از کنار یک برکه یا مرداب گذر کنید و شاهد گلی زیبا در میان لجن برکه شوید که زیبایی خاصی را در این محیط به ارمغان آورده است.
گل لوتوس در آیین بودایی نماد توازن، خلوص، الهیات و ظرافت می باشد.
این گل از زیبا ترین گل های شناخته شده در جهان است که در آب های کم عمق و گل آلود رشد می کنند برای رشد گل لوتوس باید آفتاب به خوبی در برکه بتابد و سرما مانع از رشد گل لوتوس می شود.
این گل به نور مستقیم که در صبح هنگام می تابد حساس هستند و به همین دلیل در صبح باز شده و در شب بسته می شوند.
گل برگ های گل لاله دارای چند لایه هستند که در اطراف مرکز گل دور هم جمع شده اند و موجب ایجاد ظاهری شیک در گل لوتوس شده است، این گل دارای رنگ های صورتی و سفید می باشد گل برگ ها و برگ های این گل بر روی سطح آب شناور می باشند این گل دارای برگ های بسیار پهنی هستند که گاهی اندازه آن ها به 65 سانتی متر نیز می رسد و اندازه گل های لاله مردابی تقریبا 15 سانتی متر هستند.
نکته بسبار مهم درباره گل لاله مردابی این است که علاوه بر زیبایی ظاهری که مشاهده می کنید دارای عطر فوق العاده خوب است.

               


    گل گازانیا
گلی که شبیه به مینای چمنی است و به نام گل گنجینه نیز شناخته می شود دارای رنگ های بسیار زیبا و درخشانی است و رنگ برگ های این گل سبز و خاکستری می باشد.
اگر نور آفتاب به خوبی به گل گازانیا برسد رشد بسیار خوبی را در این گل مشاهده می کنید گل گازانیا در فصل گرم تابستان شروع به روئیدن می کن و در رنگ های زرد، نارنجی و قرمز و صورت و سفید رشد می کند و گل برگ های گل گازانیا در صبح باز و در شب به دلیل خنکی هوا بسته می شوند.

                            
    گل لاله
اگر به گل لاله علاقه داشته باشید قطعا نام باغ گل کوکنهوف واقع در هلند را نیز شنیده اید که وسعت این باغ حدودا 30 هکتار است.
این باغ دارای میلیون ها گل لاله است که سالانه گردشگران زیادی برای تماشای لاله های زیبا در این باغ به هلند سفر می کنند بهترین موقع برای تماشای گل های لاله فصل بهار است که با قرار گرفتن در این باغ پر گل می توانید لحظه ای خود را در بهشت تجسم کنید.
در این باغ حدود 3 هزار نوع گل لاله کاشته می شود که بیش ترین کشت گل لاله نیز در این باغ صورت می گیرد.
رنگ اصلی گل لاله فنجانی آبی می باشد اما در این باغ می توانید در رنگ های بسیاری گل لاله مشاهده نمایید.
گل های لاله معمولا بر روی یک ساقه یک عدد رشد می کنند اما در برخی گونه ها می بینید که بیش از یک گل نیز روئیده است.
عمر گل لاله بسیار کوتاه می باشد و تنها 5 روز می توان گل لاله ها را سر زنده نگه داشت.

                          
    گل رز
بی شک زیبا ترین گل ها در میان تمامی گل و گیاهان رز می باشد که کشت این گل از 500 سال قبل از میلاد مسیح آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
گل رز نشانه عشق، علاقه، زیبایی و افتخار می باشد؛ اما اصلی ترین ویژگی که موجب شده گل رز طرفدار بسیار زیادی داشته باشد زیبایی چشم گیر آن است.
گل رز در هر گونه ای که کشت می شود دارای زیبایی منحصر به فرد است که چشم بیننده را خیره می سازد.
تمامی گل های رز دارای پنج گل برگ می باشند اما در میان رز ها تنها رز سری سیا می باشد که چهار گل برگ دارد.
رنگ های اصلی گل رز قرمز، صورتی، زرد و نارنجی می باشد اما امروزه می توان رز های آبی مشکی را دید که به صورت طبیعی رنگ نگرفته اند.
زیبا ترین گل و گیاهان بومی ایران
اما در ایران نیز گل و گیاهانی وجود دارند که بسیار زیبا و محبوب هستند و متعلق به کشور ایران هستند.
به دلیل چهار فصل بودن آب و هوای ایران تنوع گل و گیاه در آن بسیار بالا می باشد که همین امر موجب منحصر به فرد شدن ایران در منطقه خاور میانه شده است.
چند نمونه از زیبا ترین گل و گیاهان ایران که در لیست زیبا ترین گل و گیاهان جهان قرار گرفته اند عبارت اند از...


    لاله واژگون ایرانی: از این گیاه در افسانه های ایرانی نیز نام برده شده است. لاله های واژگون همان طور که از اسمش مشخص است گل آن به شکل بر عکس واژگون شده که باعث شده لقب لاله واژگون را به آن بدهند اما در برخی مواقع به این گل ایرانی اشک مریم هم می گویند زیرا شهدی در داخل گل وجود دارد که مانند اشک از گل خارج می گردد.

                              

    زعفران ایرانی: این گیاه که به طلای سرخ در ایران نیز لقب گرفته است یکی از گیاهان با ارزش در ایران و همچنین جهان  شناخته شده است.

           


    سوسن چلچراغ: این گیاه یکی از معروف ترین گیاهان بومی ایران نام گذاری شده است و ارزشمند ترین نوع از سوسن ها گل سوسن چلچراغ می باشد که در دنیا نیز شناخته شده است، در سال 56 سوسن چلچراغ را اولین گیاه ملی ایران در آثار ملی به ثبت رساندند.