آخرین بروز رسانی قیمت ها 1403/03/29 سه شنبه
سبد خرید

                                                  شناسنامه  گیاه دراسنا کامپکت

 

خانواده : مارچوبه

(Asparagaceae)

مبداً ( زیستگاه ) : بومی مناطق آفریقایی

موقعیت نور:

این گیاه با نورکم رشد بهتری نسبت به گیاهان دیگر خواهد داشت. و یکی دلایل سوختن نوک برگهایش نورزیاد است. زیزنورمهتابی و چراغ لامپ هم رشد میکند.

خاک :

این گیاه نسبت به خاک حساسیت زیادی ندارد اما بهتر است خاکی سبک با زهکشی بالا داشته باشد. از خاک باغچه به هیچ عنوان استفاده نکنید و به همچنین از خاک برگ نیز به میزان کمتری، زیرا کامپکت نیاز رطوبتی پایین تری نسبت به سایر گیاهان دارد. بین دو آبیاری دوسه سانت از سطح خاک کاملاً خشک شود.

بهترین ترکیب خاک : ورمی کمپوست + خاک برگ یا کوکوپیت خیلی کم + پرلیت

رطوبت :

برخلاف خاکش که باید رطوبت پایینی داشته باشد. رطوبت محیط بالایی می پسندد ، با ساخت جزیره می توان تاًمین کرد. هوای گرم نیز برایش مناسب است بشرطی که رطوبت نیزبالا باشد.

آبیاری :

این گیاه به آبیاری زیاد و آب املاح  وکلر دارحساس است و خاک همیشه مرطوب برایش مناسب نیست. و دراثر آبیاری زیاد وغرقابی بودن خاک دچار پوسیدگی ریشه شده و گیاه ازبین می رود. حتماً به هنگام آبیاری خاک خشک شده باشد.

کوددهی :

به دلیل سوخت وساز پایین این گیاه نیاز به کوددهی خاصی ندارد.ماهی یکبار در بهارو تابستان از کود سه بیست استفاده کنید.

تکثیر :

یکی از ساقه های گیاه را بردارید وچند قسمت کنید و سپس درون خاک گلدان بزارید تا ریشه بزند و به یک گیاه دراسنا کامپکت بالغ تبدیل شود.

بیماری :

این گیاه یک غذای خوشمزه برای آفت شپشک آردآلود است ، در صورت مشاهده ابتدا با پنبه آغشته به الکل تمام قسمت های آلوده را پاک کنیدو سپس ازسم کنفیدور جهت پاکسازی استفاده کنید.

علت نوک سوزی و سیاه شدن برگ ها : نورزیاد وآبیاری با آب با املاح و کلردار